Přejít k hlavnímu obsahu

Německý kulturní spolek region Brno

Za Německé kulturní sdružení region Brno vystoupí Divadelní kroužek němčiny ZŠ Antonínská, brněnský historik PhDr. Vojen Drlík, rakouský koncertní pěvec pan  Hammerle-Bortolotti a další.
 
Sdružení pořádá pravidelné setkávání německé menšiny v regionu Brno s českou veřejností, organizuje kulturní projekty a akce v rámci česko-německých vztahů, podporuje aktivity dětí a mladých lidí v rámci mimoškolní výuky němčiny a snaží se být prostředníkem mezi brněnskou veřejností a moderní Spolkovou republikou Německo. Váží si tradic a staleté historie multikulturního soužití národností v Brně, připomíná je sobě i občanům města různým způsobem.

K letošnímu Babylonfestu přispěje v rámci literární dílny ukázkou doposud neznámých detailů pobytu členů hudební rodiny/dynastie Straussů (Johann Strauss otec a syn, stejně jako Eduard Strauss) na různých místech Českých zemí, Moravy, Slezska a samozřejmě i Brna. U příležitosti hudebního večera vystoupí pan Martin Hammerle-Bortolotti, paní Martina Macko a paní Helena Fialová  ukázkou z opery „Panna Orleánská“ skladatele Giuseppe Verdiho dle románu Friedricha Schillera.

V rámci multikulturního setkání na školách seznámí pan PhDr, Zdeněk Mareček  a pan Milan Neužil školní mládež se současností německé menšiny.

Fotografie ukazuje členy spolku společně s osobnostmi brněnské veřejnosti u příležitosti odhalení  pamětní desky na významnou osobnost na budově Filozofické fakulty Masarykovy univerzty.na podzim 2017.

Kontakt:
Vedoucí Hana Zakhari
Tel.: +420 541 243 397
e-mail: dkvb@seznam.cz
webové stránky: www.freunde-bruenns.jimdo.com