Přejít k hlavnímu obsahu

Lidový taneční soubor Mládí Sibiře

Dne 12. února 2012 lidový taneční soubor Mládí Sibiře slavil 60. výročí od svého založení. Je jedním z ochotnických souborů Domu národních kultur G. D. Zavolokina (Novosibirsk).

Třicet let soubor řídí Natalia Šnitko – mistryně tance a vychovatelka mladých talentů. V roce 2001 byla vyznamenaná jako zasloužilá pracovnice kultury Novosibirské oblasti v nominaci „Člověk roku“.

Vysoká úroveň souboru mu otevřela dveře na zahraniční turné. Soubor se zúčastnil festivalu „Naděje Evropy“, během něhož koncertoval v Rakousku, ve Francii, v Itálii a na Slovensku. Taktéž měl velký úspěch na festivalu ruské kultury v Egyptě. Hostoval v Německu a v Moldavsku, mnohokrát koncertoval v Číně.

Soubor Mládí Sibiře je stálý účastník Sibiřského festivalu národních kultur „Jednota přes kulturu“ a novosibirského festivalu „Novosibirsk – město přátelství“. Zřídka se festivaly obejdou bez tohoto tanečního souboru. Jeho vystoupení jsou zářivá a barevná. V repertoáru má desítky tanců různých národů, choreografické kompozice, které dokáží ozdobit festivaly a slavnosti nejvyšší úrovní. 

Mládí Sibiře je laureátem různých festivalů  a konkurzů, soubor byl oceněn diplomy a děkovnými dopisy.