Jump to Navigation

Soubory

Pásztortűz

Při příležitosti letošního hlavního programu Babylonfestu bude maďarský folklor prezentovat soubor Pásztortűz. Skupina vznikla v roce 2013 s úmyslem zachovat dedictví předchozích generací v tancích, písních i hudbě. Zabývá se hlavně interpretací maďarského folklóru. Skupina má 20 aktivních členů různých věkových kategórií.

Německý pěvecký kroužek

Německý pěvecký kroužek byl založen v roce 2001. Na veřejnosti se prezentuje jen příležitostně (poprvé v roce 2003), přesto má za sebou několik vystoupení v rámci festivalů národnostních menšin v Brně, jako jsou Návraty ke kořenům, Žijeme v jednom městě nebo Babylonfest.

Piroš rouža

Taneční kroužek Piroš rouža ( maďarsky červená růže) funguje při NZDM DROM. Kroužek navštěvují děti ve věku od 6 -14 let, které se pravidelně scházejí dvakrát týdně. Děti mají možnost se podílet na výběru hudby a tvorbě tanečních choreografií. Tanec je jejich nejoblíbenější aktivitou, které věnují většinu svého volného času.

Taneční soubor Prometheus

Taneční soubor Prometheus vznikl v Brně již v 70. letech 20. století, jeho řadami tak prošlo několik generací tanečníků. Jeho základním posláním je udržování řeckých tradic, propagace řecké kultury a vzdělávací činnost. Tanečníci vystupují převážně na řeckých zábavách konaných při příležitosti oslav státních svátků Řecka.

Občanské sdružení Pirin

Cílem občanského sdružení Pirin je podporovat a rozvíjet bulharskou kulturu a propagovat ji před českou veřejností. OS Pirin zároveň provozuje a podporuje soubor bulharských lidových tanců Pirin, který vznikl na podzim roku 2001. Název dostal podle jednoho z nejznámějších bulharských pohoří - Pirinu, o němž se věřilo, že je sídlem slovanského boha hromu Peruna.

Folklorní soubor Púčik

K velké rodině folkloristů a nositelů lidových tradic se hlásí i členové brněnského folklorního souboru PÚČIK. Folklorní soubor Púčik pracuje ve městě Brně od roku 1991 a sdružuje mládež z brněnských škol a blízkého okolí ve věku od 14 let do 25 let. V roce 2011 soubor oslavil 20. výročí svého vzniku.

Přihlásit se k odběru RSS - Soubory


by Dr. Radut